Wykonujemy izolacje natryskowe w różnych elementach budowli. Naszą specjalnością są ocieplenia pianą natryskową wszelkiego typu poddaszy.
Poddasze SealGuard® 500 oszczędza energię na kilka sposobów. Straty i obciążenia na instalacjach mechaniki grzewczo-wentylacyjnej zostają praktycznie wyeliminowane.
Zadaszenie – newralgiczna „czapa” budynku jest szczelna, co redukuje INFILTRACJĘ i EXFILTRACJĘ mas powietrza – w efekcie przypadkowa nadwyżka wilgoci wewnątrz domu nie ulega ssaniu grawitacyjnemu do wewnątrz poddasza. Poddasze nie nagrzewa się, ekstremalnie redukując zarazem obciążenie całego systemu jakim jest nasz dom wraz ze zintegrowaną mechaniką grzewczo-klimatyzacyjną, wentylacją, naturalnymi źródłami świeżego powietrza, wilgoci (kuchnia, pralnia etc.) a nawet stylem życia użytkowników i ich przyzwyczajeniami.
Ocieplenie poddasza pianą poliuretanową PUR może być generalnie wykonane na dwa sposoby w celu zabezpieczenia domu przed wilgocią i zewnętrznymi warunkami atmosferycznymi.
1. Pianka izolacyjna w stropie poddasza (poddasze wentylowane)
Metoda zastosowania piany na poddaszu często zależy od zasad projektu nadzorującego architekta. Tradycyjna metoda polega na instalacji piany w stropie (podłodze) poddasza. W takim przypadku pianka PUR wchodzi na miejsce tradycyjnego ocieplenia zamiast wełny, styropianu, celulozy itp. Przestrzeń poddasza pozostaje nieocieplona i wentylowana kratkami i wentylatorami w konstrukcji zadaszenia. Ten typ konstrukcji jest wciąż najbardziej powszechny ale nie zawsze najskuteczniejszy.
2. Otwarto-komórkowa piana izolacyjna z serii SealGuard® 500 miedzy krokwiami i profilami dachu (poddasze niewentylowane)
Tego typu instalacja cieszy się wyjątkowym uznaniem wśród certyfikowanych instalatorów na świecie jako najskuteczniejsza metoda docieplenia i uszczelnienia zadaszenia domów jednorodzinnych i obiektów handlowo-przemysłowych. Skutecznie „zamyka” i izoluje poddasze przed niekontrolowanym dopływem wilgotnego i zanieczyszczonego powietrza oraz od ekstremalnie zmiennych, zewnętrznych czynników atmosferycznych. Piana jest nanoszona pomiędzy krokwie i profile po wewnętrznej stronie zadaszenia.